10 טיפים לפיתוח קול שיעזרו לכם לשיר טוב יותר

Published by EEnndd123 on

10 טיפים לפיתוח קול שיעזרו לכם לשיר טוב יותר

במאמר הבא תוכלו לקבל טיפים מעשיים לפיתוח קול ושירה נכונה, פיתוח קול מורכב מרבדים רבים, רעיונות וטכניקות ווקאליות שונות. כולן למעשה מנסות להגיע לאותה המטרה, לשירה נכונה, נעימה ונינוחה.

  1. נשימה נכונה בפיתוח קול

כל התחלת משפט מתחילה בלנשום נכון, נסו לתרגל את הנשימות שלכם על ידי הכנסת אוויר מהאף והוצאת האוויר מהפה. לאחר מכן עברו להברות סס,פפ,צ’צ. לאחר תרגיל זה נסו לקחת הרבה אוויר ולהוציא אותו לאורך כמה שיותר זמן בצורה מבוקרת, נסו להגיע לחצי דקה אם הצלחתם כל הכבוד, נסו להאריך את הזמן.

  1. תעשו שיעורי בית- אנטומיה של הקול

הרבה זמרים אינם מודעים להיכן נמצאת הסרעפת שלכם, ואיפה מיתרי הקול וגם לעיתים כמה מיתרי קול יש להם בכלל. פיתחו ויקפדיה ותקראו קצת איפה הדברים ממוקימים ואיך הם עובדים, דברים אלו יעזרו לכם בתהליך פיתוח קול.

  1. יציבה נכונה

אחד הדברים שיכולים לעזור לכם לשיר נכון הוא יציבה נכונה, כאשר אתם עומדים זקוף אך עם זאת נינוחים הגוף שלכם יאפשר לכם לשיר ביתר קלות, השרירים יעבדו בצורה טובה יותר והאוויר יוכל לשייט בקלות בתוך חללי הגוף והפנים.

  1. בחרו סולם שמתאים לכם!

אל תנסו לשיר בסולמות גבוהים מידי רק כדי להרשים ולהראות שאתם יכולים, האמת היא שזה לא ממש שמנה לאף אחד, יותר חשוב שתשירו טוב ושהקהל שמקשיב לכם יוכל להינות ולא להיות מתוח האם תצליחו לעבור את השיר בשלום. לרוב האנשים אין שמיעה אבסולוטית לכן אינם יכולים להבדיל מהו הצליל הגבוה עם זאת הם יכולים להבין מתי שרתם ממש לא טוב.

  1. אל תחקו זמרים אחרים

הסגנון האישי שלכם הוא מה שעושה אתכם מיוחדים, נסו למצוא סגנון משלכם, כזה שמשקף את ניטתכם המוזיקלית וסגנונכם האישי ואף את האופי שלכם. אופי וטביעת אצבע מוזיקללית היא מה שתהפוך אתכם מזמרים טובים לאמנים של ממש.

  1. לימדו לנגן על כלי נגינה

אל תסתפקו בללמוד פיתוח קול, ביחרו כלי שאתם אוהבים ומתחברים אליו ולמדו לנגן עליו, גיטרה או פסנתר בהחלט יעשו את העבודה. ללמוד לנגן על כלי נגינה, יאפשר לכם ללמוד תווים, אקורדים וסולמות. מעבר לכך תוכלו להתחיל להלחין שירים בעצמכם וללוות את עצמכם. מה שמיד יהפוך אתכם למוזיקאים מקצועיים וטובים יותר.

  1. להבין על מה אתם שרים

בבחירת שיר יש רבדים רבים, נסו ללמוד על השיר ולהתחבר למילים שלו. נסו למצוא בתוך עצמכם את הרגש לשיר. נסו לבחון מהן המילים החשובות בשיר ונסו להדגיש אותן בעת שירתכם. על ידי כך תוכלו ליצור התכווננות עמוקה יותר לשיר. פיתוח קול איננו רק שירה יפה, אלא שירה שיש בה גם עוצמה רגשית שמועברת לקהל שלכם.

  1. לשיר, לא לצעוק!

תלמידים וזמרים רבים חושבים שאם ישירו חזק יותר כך הם ירגשו יותר או יחשבו טובים יותר, זוהי טעות בסיסית, רוב הזמרים שרים עם מיקרופון, אין סיבה לשיר חזק ולהתאמץ יתר על המידה, ניתן להביע רגש ועוצמה על ידי דברים אחרים מעבר לחוזק הצליל.

  1. תהיו מודעים לעצמכם

נסו להיות אובייקטיבים עם עצמכם אך עם זאת לא ביקורתיים יתר על המידה. תבינו שאתם בתהליך, כל הזמן! גם זמר מקצועי ששר על במה מתמודד עם קשיים שונים מבחינה ווקאלית במהלך חייו המוזיקליים, זה תקין וזה נורמלי, אנחנו ממשיכים ללמוד ולהשתפר כל הזמן בדרך ליעד הגדול הבא.

  1. “אבל אני שר מהלב …”

אל תשכחו שהמטרה הראשונה היא ליהנות מהשירה, פיתוח קול מאפשר לכם לפתח את היכולות שלכם, אך חשוב שתזכרו ליהנות מהתהליך ולשמוח בתוכו.